Lidia Jazgar & Galicja

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA, świętuje 25-lecie działalności! Działalności, bo GALICJA to nie tylko koncerty...

Swoisty fenomen na muzycznej mapie kraju.

Przez te wszystkie lata, nie oglądając się na panujące mody i czerpiąc natchnienie z tego co im w duszach gra, po prostu robią swoje! Takie proste? A tak nieczęsto spotykane... Ku radości Słuchaczy, którzy szukają Czegoś Więcej, piosenki GALICJI, to prawdziwe power ballads i słowa, które powiedziane raz, nigdy już nie giną. Oryginalne brzmienie, to wypadkowa pomysłów wszystkich członków zespołu i zawsze nieprzypadkowych Gości Specjalnych – najlepszych Muzyków - Przyjaciół, których na płytach zespołu wielu. Poprzez głównie autorskie propozycje, głosem Lidii Jazgar, mówią o rzeczach ważnych, dostarczając wiernym i coraz to nowym Słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń, a przede wszystkim Dobrej Energii potrzebnej do Trwania...

Laureaci słynnego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i jedynej(!) w historii tego festiwalu Nagrody Specjalnej Piwnicy Pod Baranami. Zanim podążyli własną drogą, właśnie w tej najsłynniejszej Piwnicy, pod życzliwym Okiem Piotra Skrzyneckiego, spędzili ładnych parę lat... Związani byli też z innymi legendarnymi ośrodkami kultury Krakowa: FAMA, POD JASZCZURAMI, ARKA, ROTUNDA.

Właśnie wspólnie z GALICJĄ, Lidia Jazgar realizuje większość autorskich pomysłów artystycznych, jako scenarzysta, reżyser, producent, śpiewający konferansjer, organizator (ART BLUE) i współorganizator, niezliczonej liczby niekonwencjonalnych projektów. Najbardziej znane z nich to: cykl Galicyjskich Wieczorów z Piosenką (ponad 100 edycji w ciągu 11. lat), cykl Nowa Huta. Dlaczego nie?!; cykl dorocznych Wieczorów Kolęd i Pastorałek w krakowskiej Bazylice Franciszkanów. Niepowtarzalne wydarzenia, które wpisały się na stałe w kulturalny terminarz nie tylko naszego miasta. Zawsze gromadzą setki, często tysiące widzów, przybywających z całego kraju i świata!

GALICJA koncertuje dla Podopiecznych wielu instytucji dobroczynnych.
Od wielu lat, stała współpraca, wręcz przyjaźń, łączy Lidię Jazgar i jej muzyków z Hospicjum św. Łazarza, Fundacją Brata Alberta, Fundacją Mimo wszystko Anny Dymnej, Fundacją Dr Clown i wieloma innymi.

Piosenki GALICJI, dawno temu zagościły na stałe na ogólnopolskich antenach radiowych. 
Można je często usłyszeć w legendarnym Gitarą i piórem Janusza Deblessema w Pr. 3. Polskiego Radia. Także oczywiście na antenie Radia Kraków. Nie wyłączając autorskich programów Lidii Jazgar - COŚ DLA DUCHA.

Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę nazwę zespołu, aby się przekonać jak dużo GALICJI w sieci, a to oznacza, ze łagodnie acz sukcesywnie, ogarnia muzycznie cały świat. świat, który choć może sam nie zdaje sobie z tego sprawy, bardzo Łagodności potrzebuje...